www.myakustik.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Allahım yardım et !

Allahım yardım et ! Empty Allahım yardım et !

Mesaj tarafından akustikadam Perş. Nis. 03, 2008 4:56 am

Postanede, Okunaksız olan mektupları işleme tabi tutmakla görevli bir adam vardı..Birgün bir mektup, "Allahım yardım et" yazısıyla, titrek bir elle yazılmış bir halde eline geçti..Adam olan biteni anlamak için mektubu açtı ve okumaya
başladı:

Yüce Tanrım, ben 83 yaşında dul bir kadınım..küçük bir emekli aylığıyla yaşamaktayım..dün adamın biri benim cüzdanımı çaldı..içinde 100 liram vardı..o benim bi daha ki aylığıma kadar elimde kalan son paramdı..Gelecek pazar bayram..Ben yemek için iki yaşlı arkadaşımı davet etmiştim..O para olmadan ben onlara nasıl bişeyler alırım..Benim ailem, bana bakacak kimsem de yok..Sen benim tek umudumsun..Allahım bana yardım et..

Posta memuru gözlerinde yaşlarla mektubu okudu ve hemen arkadaşlarına gösterdi..Hepsi birden ellerini cüzdanlarına attılar, ve para topladılar çıkan 96 lirayı zarfa koyarak yaşlı kadına gönderdiler.. Hepsi bayramda kadının arkadaşlarıyla geçireceği ılık bir yemeğin önemini düşünerek mutlu oldular..

Bayram geldi ve geçti..Birkaç gün sonra yine aynı yaşlı bayandan Tanrıya bir mektup daha geldi..Memur mektubu açarken bütün çalışanlar etrafında toplandı ve o da mektubu okudu:

Yüce Tanrım..Bana bügüne kadar yaptıkların için nasıl teşekkür ederim bilemiyorum? Senin sevgi hediyen sayesinde arkadaşlarımla mutlu bir bayram geçirdim. Onlara güzel şeyler ayarlayabildim..Onlara senin bana verdiğin hediyeyi anlattım..İşte böyle..Ama arada kayıp bir 4 lira var onuda o postanedeki hırsız piçler almıştır..

Herşey için teşekkürler Tanrım... study
akustikadam
akustikadam
Yönetici (Owner)
Yönetici (Owner)

Erkek
İş/Hobiler : 19mayısüniv.MezunuDersanede öğretmenlik yapmakta.Hobi: Gitar çalmak,Karakalem Resim yapmak,Sanatın
lakap : her alanına bulaşma isteği...:Netin tek ve tek Akustikadam'ı :)))
oscar : 10

http://acoustic.manblog.net

- Similar topics